Forum Wpłynąwszy na Jagiellońskiego forum Uniwersytetu Strona Główna Wpłynąwszy na Jagiellońskiego forum Uniwersytetu
Ta budka telefoniczna jest zarezerwowana dla Clarka Kenta.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Matematyka na uj

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wpłynąwszy na Jagiellońskiego forum Uniwersytetu Strona Główna -> Matematyki i Informatyki / Matematyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wiolka29
kandydat


Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 21:36, 06 Mar 2014    Temat postu: Matematyka na uj

Jestem tegoroczną maturzystką i zamierzam się wybrać na studia matematyczne właśnie na UJ. W związku z tym mam kilka pytań:
1) Czy trudno się dostać na ten kierunek. Na ile trzeba przynajmniej zdać maturę rozszerzoną z matematyki. Jakie są mniej więcej progi punktowe?
2) Czy trudno jest się utrzymać na tych studiach?
3) Prosiłabym ponadto o przybliżenie jak to wygląda u was mniej więcej. Jak wyglądają wykłady ćwiczenia itp.
4) Czy prawdą jest to że bez względu na jakiej jestem specjalności mam możliwość zrobienia kursu pedagogicznego i po jego ukończeniu mam możliwość nauki w szkole.
5) Czy matematyka jako kierunek zamawiany nadal istnieje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ardnaskela
kandydat


Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: WMiI UJ
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 21:37, 25 Mar 2014    Temat postu:

1) Nie.

4) Tak. Niezależnie od specjalności na studiach II stopnia można realizować rozszerzenie pedagogiczne, którego ukończenie daje tzw. uprawnienia pedagogiczne wymagane przy zatrudnianiu do pracy w szkolnictwie. (Aktualnie dobrze jest realizować jeden kurs (Geometrię) na 3. roku studiów I stopnia).

5) Dotychczasowy unijny program kierunków zamawianych wygasa, od roku nie są nim obejmowane nowe roczniki - to dotyczy wszystkich uczelni, nie tylko naszego Wydziału.
Trwają prace nad nowym programem kierunków zamawianych, nie wiadomo, które kierunki studiów zostaną nim objęte, jakie będą zasady. Dopiero gdy zostaną ogłoszone, uczelnie będą mogły przygotowywać wnioski o udział w tym nowym projekcie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
student123
beanus


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 15:32, 29 Mar 2014    Temat postu:

2) Czy trudno? To zależy czy lubisz matematykę, czy lubisz się uczyć, czy idziesz tylko po to, bo podobno po tym jest praca.

Na moim roku wyglądało to w ten sposób... przyjęli ok. 300 osób (wtedy był to jeszcze kierunek zamawiany, teraz przyjmują 200). Przed sesją zrezygnowało ok. 100. Spośród tych, którzy podeszli do sesji ok. 20-30 osób oblało więcej niż jeden egzamin, część osób wzięła warunek. W drugim semestrze odpadło ok. 100 osób, z czego część zrezygnowała. Mówi się, że najtrudniejszy jest pierwszy rok (z 300 osób zostało ok. 100+te osoby, które poprawiają 2. rok), tymczasem np. z rachunku prawdopodobieństwa na drugim roku nie zdało ok. 60 osób, w drugim terminie zdało tylko 8 osób, więc łatwo nie jest.

Jeśli się będziesz uczyć w miarę systematycznie (no chyba, że masz taką pamięć, że wystarczy tylko przed sesją) to sobie poradzisz. Jednak na tych studiach wiele osób poznaje ciemną stronę matematyki. Ja osobiście żałuję, że wybrałem ten kierunek.

3) Dużo zależy od prowadzących wykład/ćwiczenia. Wykłady różnie, są prowadzący, którzy biorą kredę i piszą, oraz mówią, są tacy, którzy przygotowują skrypt i na jego podstawie prowadzą wykład, a później wszystkie wykłady są dostępne w internecie. Na ćwiczeniach u jednych ćwiczeniowców rozwiązuje się zadania, u innych jak nie ma chętnych do robienia zadań to się siedzi i 2 godziny nic się nie robi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mabli
kandydat


Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 21:41, 09 Maj 2014    Temat postu:

2) To różnie bywa.

Samo lubienie matematyki nie jest tu dobrym wyznacznikiem wg mnie. A to głównie dlatego, że matematyka na studiach sporo różni się od tej szkolnej.

Początkowo może szokować ilość materiału.

Ważne jest, by na początku chociaż trochę się przyłożyć, by nie porobić sobie zbyt dużych zaległości.

Wiadomo, że jak komuś zależy na dobrych ocenach, to musi się uczyć dużo. Jednak zdanie na 3 nie wymaga jakiegoś nadludzkiego wysiłku moim zdaniem Smile

3) Co do zajęć, to też różnie bywało.

Niektóre wykłady były fajne i dużo można było z nich wynieść, ale większość mi się nie podobała albo była o 8 rano i nie chciało mi się na nie jeździć Razz

Natomiast z ćwiczeń można było sporo wynieść, ale pod warunkiem, że się trafiło na odpowiedniego prowadzącego.

Ja, podobnie jak kolega wyżej, też trochę żałuję, że wybrałam ten kierunek. Z tego powodu II stopień robię sobie na innym kierunku.
Bardzo zmęczyły mnie te 3 lata na matematyce. Pod koniec miałam już naprawdę dość. Nie szło mi źle, ale większość zajęć była dla mnie nudna i męcząca. Jednak znam sporo osób, którym się te studia podobają i które są zadowolone z wyboru Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Tortoise
beanus


Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 57
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Matematyka
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 12:05, 17 Lip 2014    Temat postu:

Dostać się jest bez problemu. Do utrzymania raczej nie wystarczy tydzień nauki przed sesją, proponuję systematyczność przez cały semestr. W przeciwieństwie do niektórych w ogóle nie żałuję wyboru studiów. Pozytywnie mnie zaskoczyły Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wpłynąwszy na Jagiellońskiego forum Uniwersytetu Strona Główna -> Matematyki i Informatyki / Matematyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin