Forum Wpłynąwszy na Jagiellońskiego forum Uniwersytetu Strona Główna Wpłynąwszy na Jagiellońskiego forum Uniwersytetu
Ta budka telefoniczna jest zarezerwowana dla Clarka Kenta.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mała mapka dla pierwszego roku.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wpłynąwszy na Jagiellońskiego forum Uniwersytetu Strona Główna -> Studiów Międzynarodowych i Politycznych / Stosunki Międzynarodowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
himsul
beanus


Dołączył: 13 Lip 2010
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stosunki międzynarodowe
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 10:39, 03 Sie 2010    Temat postu: Mała mapka dla pierwszego roku.

Mimo, iż w zamiarach miała pozostać mapką tylko dla mnie to stwierdziłem, że równie dobrze można udostępnić ją wszystkim, a nuż na coś się przyda. Znajdują się na niej lokalizacje budynków, w których odbędą się zajęcia, godziny ich rozpoczęcia, grupy oraz numery sal. Nie jest to nic specjalnego, ale może w jakiś sposób przydać się do połapania się w tym wszystkim. Błędy proszę wytykać bez skrupułów.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez himsul dnia Śro 14:40, 04 Sie 2010, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Rodia
beanus


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 25
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stosunki międzynarodowe
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 22:42, 03 Sie 2010    Temat postu:

Mam pytanie trochę abstrahując od mapki. Jesteś studentem pierwszego roku tak? To skąd wiesz już kiedy i gdzie są zajęcia, rejestrowałeś się już na jakieś przedmioty, grupy czy coś? Jestem kompletnie zielona a usos mnie przeraża…
Powrót do góry
Zobacz profil autora
himsul
beanus


Dołączył: 13 Lip 2010
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stosunki międzynarodowe
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 14:23, 04 Sie 2010    Temat postu:

Oj tak, jestem studentem pierwszego roku i sprawa wygląda tak, że już w tym momencie można zobaczyć cały harmonogram naszych zajęć na usosie. Jako, że w tym semestrze przedmioty do wyboru są takowymi tylko z nazwy, wygląda na to, że żadnych mutacji tego planu raczej nie uświadczymy.

Żadna z rejestracji nie została jeszcze rozpoczęta, więc nie ma się czym martwić.

Aby zobaczyć plan należy zrobić tak:
1. Dobijamy się na stronę USOS (konieczne jest zalogowanie się).
2. Będąc na stronie głównej, na pasku znajdującym się w górnej części strony klikamy w katalog.
3. Widząc smutne puste okienko pod napisem "Jednostki" wpisujemy tam "Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych" po czym klikamy biały napis "szukaj" znajdujący się po prawej od uprzednio wypełnionego pola.
4. Będąc na podstronie naszego instytutu klikamy w przycisk "przedmioty", obok którego znajduje się żółta strzałka.
5. Aby się nie męczyć z wyszukaniem odpowiedniego roku wciskamy skrót klawiszowy control + f i wpisujemy "I rok Stosunki Międzynarodowe dzienne 10/11 sem. I" (należy zwrócić uwagę, że metoda ta pokaże nam też rok II i III, więc warto sprawdzić czy klikamy w dobry odnośnik aby nie zostać zaskoczonym zupełnie innym planem niż ten użyty przy mojej mapce). Wszystkiego można dokonać także konwencjonalnie, ale tak jest szybciej i nie warto chyba się męczyć.
Po znalezieniu odpowiedniego roku i kierunku, znajdujący się na prawo przycisk "lista przedmiotów" winien być naciśnięty.
6. Na podstronie naszego kierunku i roku wystarczy nacisnąć "zobacz plany zajęć tej grupy" po czym na następnej stronie wybrać "10/11Z - Semestr zimowy 2010/11"
7. ???
8. PROFIT!

USOS jest dość straszny i jestem pewny, że jest łatwiejsza droga do tego, ale cóż... ja znam tylko taką.


Ostatnio zmieniony przez himsul dnia Śro 14:24, 04 Sie 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Arthoor
beanus


Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Stosunki Międzynarodowe
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 15:36, 04 Sie 2010    Temat postu:

Wielkie dzięki za pomoc, zarówno mapka jak i porady odnośnie USOSu się przydały. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Rodia
beanus


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 25
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stosunki międzynarodowe
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 22:08, 04 Sie 2010    Temat postu:

Wielki dzięki himsul, zaraz zmierzę się z usosem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jakub1991
beanus


Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Politologia I rok
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 8:33, 05 Sie 2010    Temat postu:

Ja jestem od pażdziernika studentem politologii (ale ten sam wydział) i mam podobny problem/ wątpliwości dotyczące planu zajęć i usosu.
Został tu przedstawiony wg mnie i tak niepełny plan zajęć gdyż na stronie instytutu jest zamieszczony program studiów gdzie są przedmioty główne (i te wszystkie są już w tym planie) a macie sobie wybrać 5 z pośród dodatkowych a w planie macie tylko elementy wiedzy o kulturze
Dodatkowo ja już na kierunku politologia również nie mam przedstawionych wszystkich dodatkowych przedmiotów a nawet głowny przedmiot pokrywaja się z dodatkową filozofią. Ale sprawdzając plan pani wykładowcy też się nie zgadza gdyż zaraz po wykładzie z nauki o prawie 8.00-9.30 ma wykład następny w innym budynku.
Ja osobiście mam nadzieje że to się jeszcze zmieni i wszystko wyjaśni
Powrót do góry
Zobacz profil autora
himsul
beanus


Dołączył: 13 Lip 2010
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stosunki międzynarodowe
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 9:20, 05 Sie 2010    Temat postu:

Faktycznie mamy wybrać sobie 5 przedmiotów dodatkowych, ale na stosunkach międzynarodowych wygląda to tak, że 3/5 tych przedmiotów musimy przerobić w pierwszym semestrze. A jako, że do wyboru w pierwszym semestrze mamy dokładnie 3 przedmioty (z których musimy wybrać 3, pomysłowe prawda?), nie jest możliwym aby cokolwiek innego zostało wybrane. Dlatego też plan jest pełny.

Na USOSie możesz wybrać aby pokazywane były grupy. W naszym przypadku grup jest 4 i sprawiają, że plan zaczyna wyglądać znacznie sensowniej, niż gdyby patrzeć na niego bez nich.

W planie mamy nie tylko Elementy wiedzy o kulturze (które są przedmiotem dodatkowym), ale także Stosunki międzynarodowe w historii myśli politycznej oraz Dylematy współczesnego świata, oba przedmioty z listy "do wyboru".

Nie wiem, więc dokładnie co miałoby zmienić się u nas, ale póki co wszystko wygląda na dość dokładnie proste i klarowne. Być może na politologii wygląda to inaczej, ale póki co na stosunkach międzynarodowych nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości (oprócz tego, że socjologia w poniedziałek jest źle zapisana dla grupy 3., ale myślę, że można się domyśleć patrząc na czas trwania zajęć dla pozostałych grup, że zakończenie tych ćwiczeń powinno mieć miejsce o 13:30, a nie 14:30).

EDIT: Filozofia w środę pokrywa się dla grup 3. i 4., więc mogę jedynie przypuszczać, że grupy te będą miały zajęcia wspólnie. Prawdopodobnie wynika to z tego, że USOS nie umożliwia ukazania na jednym bloku reprezentującym ćwiczenia dwóch grup jednocześnie.

Oprócz tego naprawdę nie mogę znaleźć żadnych nieprawidłowości. Jeśli ktoś coś zauważy, proszę informować.

Program studiów pierwszego roku: [link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez himsul dnia Czw 9:42, 05 Sie 2010, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Rodia
beanus


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 25
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stosunki międzynarodowe
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 14:23, 05 Sie 2010    Temat postu:

A jak z grupami, kiedy jakaś rejestracja czy coś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
DamnBlue
beanus


Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 55
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Stosunki międzynarodowe, Psychologia stosowana
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 18:22, 05 Sie 2010    Temat postu:

Ja własnie kończe pierwszy rok SM więc powiem wam: nie ma się co spieszyc :]

Rejestracja ruszy we wrześniu, będzie to ogłoszone na stronie instytutu, a wtedy kto pierwszy ten lepszy xD Czyli wyścig w rejestracji na najlepsze grupy.

Co do zajęc, które kończą się i zaczynają w tym samym momencie ale w różnych budynkach, jest to kwestia dogadania się z wykładowcami (prośba o rozpoczęcie/skończenie 5 minut później/wcześniej).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
nefe.
beanus


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 18:20, 23 Sie 2010    Temat postu:

chciałam się dopytać o kwestię wyboru przedmiotów. Właśnie wiem,że musimy wybrać dodatkowe 5 w ciągu całego roku, ale gdzie jest dokładnie napisane,że musimy przerobić 3 z tych 5 w pierwszym półroczu? w planie studiów nie ma nigdzie inf. o koniecznej ilości przedmiotów dodatkowych w 1 półroczu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
himsul
beanus


Dołączył: 13 Lip 2010
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stosunki międzynarodowe
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 8:43, 24 Sie 2010    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Wszystko widać dokładnie tutaj. Tam gdzie widać przedmioty do wyboru jest ich pięć, przy czym trzy z nich mają obok siebie w kolumnie semestr "I", co pokazuje iż faktycznie 3 z nich muszą zostać zaliczone w pierwszym półroczu.

Przez to, że musimy zaliczyć trzy takie przedmioty a w pierwszym semestrze przedmiotów do wyboru jest dokładnie trzy, wybór jest tam tylko z nazwy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
nefe.
beanus


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 10:17, 24 Sie 2010    Temat postu:

Hm...faktycznie na tym planie od Ciebie jest napisane,że trzeba zaliczyć 3 w pierwszym półroczu. A ściągałeś to z tej strony instytutu (INPiSM)-> studia->program? bo jak ja ściągnęłam program studiów to przy każdym z przedmiotów dodatkowych jest napisane I/II.
Jeśli faktycznie trzeba będzie zaliczyć te 3 w ciągu I półrocza to naprawdę kiepsko, bo trzeba uzbierać tych punktów za dodatkowe 19, a Elementy wiedzy o kulturze mimo,że się kończą egzaminem są chyba punktowane za 3:/
Powrót do góry
Zobacz profil autora
himsul
beanus


Dołączył: 13 Lip 2010
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stosunki międzynarodowe
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 11:37, 24 Sie 2010    Temat postu:

Faktycznie widocznie ominęła mnie nowsza wersja naszego programu. Mój błąd. Myślałem, że już nic nie zostanie zmienione, więc ciągle korzystałem z poprzedniego programu (który miał o wiele więcej sensu).

Teraz wszystko wygląda bardzo źle, bowiem o ile został zniesiony bezsensowny podział 3 w pierwszym semestrze, 2 w drugim, to w zasadzie nie można będzie zabrać się za elementy wiedzy o kulturze, bowiem wymagane jest wybranie przedmiotu, który kończy się egzaminem, ale daje 5 punktów, podczas gdy elementy oferują jedynie 3. Albo więc zabrał się za to ktoś niekompetentny i sprawił, że jeden z przedmiotów jest zupełnie zbędny, albo pojawił się i na naszym instytucie ten niesławny chaos organizacyjny UJ.

Mogliby też informować o zmianach w programie w jakiś sposób. Dajmy na to, że nie zwróciłabyś na to mojej uwagi i korzystając z starego programu "wybrałbym" te trzy wcześniej narzucone przedmioty nie mając świadomości o możliwości prawdziwego wyboru. Dzięki za czujność.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
nefe.
beanus


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 13:11, 24 Sie 2010    Temat postu:

Nie ma sprawy. Dobrze,że to jakoś zostało rozwiązane, bo myślałam,że to może ja źle jakoś przeczytałam czy zrozumiałam. Wink
Zgadzam się, te Elementy Wiedzy o kulturze są naprawdę kiepskie i tylko za 3 punkty. Ale wydaje mi się,że jest możliwość podjęcia Elementów... pod warunkiem,że weźmiesz więcej zaliczeń, czyli nie wyjdzie Ci 5 przedmiotów dodatkowych,ale 6 z nadwyżką punktową. (egzamin za 5+ 'Elementy..' za 3+ zaliczenie za 3+ zaliczenie+ zaliczenie= 17, więc żeby mieć 19, trzeba wziąć kolejne zaliczenie za 3 i wtedy masz 20).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
himsul
beanus


Dołączył: 13 Lip 2010
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stosunki międzynarodowe
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 13:48, 24 Sie 2010    Temat postu:

Dziwnie jednak wygląda "do zaliczenia I r. student zobowiązany jest zaliczyć 5 przedmiotów do wyboru 2 zakończone egzaminem i 3 zakończone zaliczeniem o łącznej sumie pkt. ECTS 19". To zapewne jedynie sformułowanie i można obejść to tak jak mówisz, ale wcale nie byłbym niewiarygodnie zaskoczony gdyby okazało się że te 5 przedmiotów musi dawać łącznie 19 punktów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gaucha
beanus


Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 16:05, 24 Sie 2010    Temat postu:

czesc ja rowniez analizowalem ten temat i jest tez mozliwosc ze pkt ECTS za elementy jest 5 a nie 3 po prostu mozliwe ze nastapila pomylka. W takim wypadku by sie wszystko zgadzalo. Oczywiscie to jedynie hipoteza nikt nie jest w stanie zrozumiec meandrow polityki UJ (a to dopiero poczatek) Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gaucha
beanus


Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 16:31, 24 Sie 2010    Temat postu:

i poza tym na liscie przedmiowtow do wyboru jest napisane ktory jest w ktorym polroczu wiec nie wiem czy rzeczywiscie nie ma tego podzialu na semstry. Jesli cos przeoczylem plis o oswiecenie:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gaucha
beanus


Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 17:21, 24 Sie 2010    Temat postu:

I wracajac na usosie elemeny rzeczywiscie figuruja jako zaliczenie a nie egzamin wiec moze rzeczywiscie tu jest pies pogrzebany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
nefe.
beanus


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 17:59, 24 Sie 2010    Temat postu:

Mam wrażenie,że z tymi "elementami..." jest w ogóle jakieś rozdwojenie:P bo w usosie faktycznie figuruje jako zaliczenie,ale w programie studiów jako egzamin.
A wydaje mi się,że nie jest punktowany za 5, ponieważ w tym wypadku są tylko wykłady, a w pozostałych przedmiotach dodatkowych, gdzie są zaliczane poprzez egzaminy są wykłady +ćwiczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gaucha
beanus


Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 19:22, 24 Sie 2010    Temat postu:

ja jednak bardziej polegalbym na usosie gdyz wedlug niego wszystko trzymaloby sie logicznej calosci a wierzac programowi nijak suma pkt sie nie zgadza poza tym jest na biezaco aktualizowany wiec jest mniejsze ryzyko ze jest tam blad.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
nefe.
beanus


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 22:11, 24 Sie 2010    Temat postu:

Hm, no usos jako wyrocznia:P chociaż najpewniej byłoby wysłać do nich wiadomość przez meila i zapytać się o co dokładnie im chodzi.
Ciekawa też jestem kiedy będzie egzamin z ekonomii w I czy w II półroczu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
agatt
beanus


Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stosunki międzynarodowe
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 19:46, 16 Wrz 2010    Temat postu:

Nie wiem jak to się stało, że odkrywam powyższą konwersację dopiero dziś (rozwiązuje ona 3/4 moich pierwszorocznych problemów).
W każdym razie, o ile można pociągnąć ten wątek skąd wiadomo, o którą grupę chodzi na planie? Tak jak wcześniej rozmawialiście, że np. plan dla 3 i 4 grupy pokrywają się. Ja nie widzę tego podziału na grupy na tym (odkrytym przed sekundą) planie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Arthoor
beanus


Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Stosunki Międzynarodowe
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 19:59, 16 Wrz 2010    Temat postu:

Ja również podbiję temat, ponieważ nie wiem nic o dokładnej dacie rejestracji na przedmioty.

Chce też spytać jak wygląda sprawa lektoratów - czy moge zapisać sie na jaki jezyk chce, co mi da zaliczenie poszczegolnych cwiczen/ egzaminów, i czy są za to jakieś punkty ECTS bądź coś innego.

No i też sprawa W-F - kiedy odbędą sie zapisy na poszczególne sekcje bądź grupy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
agatt
beanus


Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stosunki międzynarodowe
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 20:51, 16 Wrz 2010    Temat postu:

O przepraszam, już wiem jak to trzeba zrobić;p
W takim razie mam inne pytanie: czy zapisując się do grup zapisujemy się do jednej grupy na wszystkie przedmioty? Czy na każdym przedmiocie mogę być w innej grupie, dajmy na to w 1 na filozofii, a w trzeciej na socjologii?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
walterkrakowski
beanus


Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 37
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: doktorant
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 11:07, 17 Wrz 2010    Temat postu:

Jesteś przypisana do jednej grupy, ale można spróbować to obejść- co zależy od wykładowcy i tego czy ktoś ewentualnie chce się zamienić z Tobą miejscem. Np. jesteś w grupie 1 a chcesz na jedne z ćwiczeń chodzić do grupy 2, to musisz znaleźć więc kogoś z grupy 2, kto będzie na te zajęcia chodził do pierwszej. Dodatkowo studenci więcej niż jednego kierunku są uprzywilejowani. Na stosunkach był problem ze zmiana grup dla "świeżych" studentów, chyba że przez 6 lat się coś zmieniło Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
agatt
beanus


Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stosunki międzynarodowe
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 12:13, 17 Wrz 2010    Temat postu:

No właśnie nie wiem. Na Warszawskim, gdzie też rejestrują się przez Usos, można być na każdym przedmiocie w innej grupie, wszystko byle Ci się godziny nie pokrywały i plan był w miarę logiczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gaucha
beanus


Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 19:20, 17 Wrz 2010    Temat postu:

Arthoor z tego co wiem na lektoraty mozna sie bedzie dopiero zapisywac na II roku.A w kwestii wf podobno na pierwszych zajeciach wybiera sie co chce sie robic w ramach tego przedmiotu np.mozna zapisac sie do konkretnych sekcji lub tez wybrac wf ze tak powiem ogolnorozwojowy Smile.Co do rejestracji na przedmioty trzeba na biezaco sledzic terminy w usosie ja przynajmniej nie widze inne sposobu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kathleen
beanus


Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 14:55, 18 Wrz 2010    Temat postu:

A odnośnie tych grup jeszcze. Pisaliście, że trzeba należeć z każdego przedmiotu do tej samej grupy, co jest trochę niemożliwe wg mnie. Na przykład w środy pokrywają się zajęcia dla grupy 2, z filozofii i idei politycznych. Dla 3 grupy podobnie w którymś dniu. Co w tym przypadku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
&
beanus


Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 17
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stosunki miedzynarodowe/rosjoznawstwo
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 15:54, 18 Wrz 2010    Temat postu:

Oczywiście że grupy nie są ''sztywne''. Jestem na drugim roku sm i jak widzę że ktoś udziela tutaj inf na podstawie doświadczeń sprzed 6 lat to mogę śmiało stwierdzić że wiele sie w tej kwestii zmieniło. Logowanie przez usos ma to do siebie że niczego nie narzuca- z każdego przedmiotu można być w innej grupie, można sobie naprawdę wygodnie ułożyć plan. Wszelkie rotacje są dozwolone dopóki trwa rejestracja, później faktycznie trudno zmienić grupę do której się zapisało, czy przedmiot dodatkowy, ale także jest to możliwe. Odbywanie się zajęć o tej samej porze jest normą, dlatego trochę się trzeba nagimnastykować jeśli komuś szczególnie na czymś zależy, ale jeśli nie studiujecie dwóch kierunków to nie powinno być większych problemów z dopasowaniem zajęć.

Lektoratem nie musicie sie póki co przejmować, gdyż zaczyna się go dopiero od drugiego roku.

Jeśli chodzi o wf to przychodzicie na spotkanie organizacyjne (możliwe że dostaniecie maila kiedy się ono odbywa a jeśli nie to trzeba się przejść na Piastowską i sprawdzić kiedy jest, podejrzewam że będzie to piątek, bo sm mają wf przeważnie w piątki) i tam wam prowadzący wszystko powiedzą, będzie też ktoś z azs'u kto opowie o sekcjach i zasadach naboru do nich. Oprócz sekcji jest jeszcze basen (ale ciężko sie dostać) i gimnastyka korekcyjna (trzeba mieć skierowanie od komisji lekarskiej). Tzw wf ogólnorozwojowy jest całkiem przyjemny, nie trzeba się przemęczać a zaliczenie otrzymuje się tylko na zasadzie obecności. Na pierwsze spotkanie nie trzeba brać całego stroju, tylko obowiązkowo obuwie zmienne. Trwa ono ok 20 minut.

W zeszłym roku nasz instytut ogłosił rejestracje chyba jako jeden z ostatnich, więc nie spodziewałabym się inf o rejestracji prędzej niż w okolicach 25.09 a samego otwarcia rejestracji ok 28-29.09

Teraz zauważyłam, ktoś tutaj pytał- egzamin z ekonomii jest w sesji letniej, w pierwszym sem są tylko wykłady a w drugim wykłady i ćwiczenia


Ostatnio zmieniony przez & dnia Sob 16:23, 18 Wrz 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
agatt
beanus


Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stosunki międzynarodowe
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 19:32, 18 Wrz 2010    Temat postu:

Uhhh, dziękujemy & Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wpłynąwszy na Jagiellońskiego forum Uniwersytetu Strona Główna -> Studiów Międzynarodowych i Politycznych / Stosunki Międzynarodowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin